słowo od moderatora

Dodane 23.09.2023

Drodzy Członkowie Sercańskiej Wspólnoty Świeckich!!!

Serdecznie zapraszam na III konferencję pastoralną Sercańskiego Centrum Duchowości.

Ks. Wiesław Pietrzak SCJ

Moderator Sercańskiej Wspólnoty Świeckich

Dodane 23.05.2023

Drodzy Członkowie Sercańskiej Wspólnoty Świeckich!!!

Serdecznie zapraszam na doroczne rekolekcje dla naszej Wspólnoty.
Temat: „Bądź pozdrowione Serce Jezusa, nas kochające i kochania najgodniejsze”.
Pragnę poinformować, że rekolekcje te będą miały miejsce w Zakopanem, w domu rekolekcyjnym Księży Sercanów, ul. Gimnazjalna 6
Termin: od 1 do 4 czerwca 2023 r. Początek we czwartek godz. 18.00. Zakończenie w niedzielę obiadem.
Zgłoszenia proszę kierować do ks. dyrektora: ks. Krzysztof Zimończyk SCJ tel.: 602 418 100

Ks. Wiesław Pietrzak SCJ

Moderator Sercańskiej Wspólnoty Świeckich

Dodane: 18.12.2020

Drodzy Członkowie Sercańskiej Wspólnoty Świeckich!

Od 1 lipca decyzją Księdza Prowincjała i Jego Rady zostałem mianowany Moderatorem Wspólnoty, która pragnie żyć treścią Kultu Najświętszego Serca Jezusowego, która wg. Statutu, duchowo jest zjednoczona ze Zgromadzeniem Księży Najświętszego Serca Jezusowego i która czerpie z myśli i mądrości Ojca Jana Leona Dehona. Pozdrawiam serdecznie Wszystkich Członków Wspólnoty, Wszystkich Księży Opiekunów, Wszystkich Animatorów.
Ponieważ przyszło nam przeżywać czas pandemii i kontakt jest poważnie utrudniony pragnę tą drogą przekazać wraz z pozdrowieniami kilka informacji.

1. Nadal ukazywać się będzie biuletyn „Otwarte Serce”. Jak dotąd zawierać będzie treści przybliżające duchowość Serca Bożego i sposób w jaki przeżywał ją O. Założyciel.

2. Pragnę, aby strona internetowa Sercańskiej Wspólnoty Świeckich była jeszcze bardziej wykorzystana w celu naszego częstszego kontaktu. Skoro nie mogę osobiście poznać, odwiedzić poszczególnych Wspólnot w Parafiach, dlatego na tych stronach będę umieszczał informacje dotyczące funkcjonowania naszych Wspólnot.

3. Pragnę jako moderator na tych stronach umieszczać także materiały, które posłużą do osobistego zbliżenia się do Najświętszego Serca Jezusowego, jak również do naszego rozmodlenia się w czasie naszych adoracji w I Czwartek i w I Piątek miesiąca.
Będą co miesiąc zamieszczane teksty, które można wykorzystać w czasie Godziny Świętej i w czasie Pierwszopiątkowej wynagradzającej adoracji.

4. Na tych stronach internetowych zamieszczam wszelkie potrzebne dane adresowe, które proszę wykorzystać do kontaktu ze mną, jako moderatorem Wspólnoty. Mój adres internetowy, mój numer komórki jest dla Waszej dyspozycji.

5. Uwzględniają także Wasze pytania i prośby podaję nowy numer konta, gdyż wielu pragnie wpłacać tam dowolne ofiary wspierające przede wszystkim druk biuletynu „Otwartego Serca”

6. Na stronie tej postaram się także zamieszczać ciekawe treści, które poszerzą naszą wiedzę na temat szeroko rozumianego Kultu Serca Bożego.

7. Na koniec bardzo proszę, aby Księża Opiekunowie Wspólnot, Odpowiedzialni Moderatorzy w parafiach, Animatorzy należący do Sercańskiej Wspólnoty Świeckich pomogli najstarszym Członkom Wspólnoty w aktywnym korzystaniu z tej nowoczesnej formy przekazu i kontaktu.

Myślę o tym, by treści umieszczane na tej stronie przedrukować, udostępnić itd. Mam nadzieję, że młodzi: dzieci, wnuki pomogą starszym, aby ten nowy sposób komunikacji stał się teraz podstawową formą naszego współuczestnictwa w Sercańskiej Wspólnocie Świeckich.
Pozdrawiam Wszystkich Was i polecam Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

Ks. Wiesław Pietrzak SCJ

Moderator Sercańskiej Wspólnoty Świeckich